سخنرانان کلیدی

کمیته علمی و اجرایی کنفرانس در تلاش هستند تا اطمینان حاصل نمایند شرکت کنندگان در حضور اساتید و همکاران، نهایت استفاده را از زمان ارزشمند خود خواهند برد. از این رو برنامه‌ریزی‌های منظم و دقیق جهت هر چه غنی تر برگزار کردن این رویداد در دست بررسی و اقدام می‌باشد. به اطلاع علاقمندان و شرکت کنندگان محترم می‌رساند فهرست سخنرانی‌های کلیدی کنفرانس به شرح زیر می‌باشد:

سخنرانی‌های کلیدی

- آقای پروفسور حسین عسکریان ابیانه - استاد دانشگاه صنعتی امیرکبیر «حفاظت ریز شبکه» - ایمیل: askarian@aut.ac.ir

چکیده: اجزای ریزشبکه شامل تولیدات، ذخیره‌سازها، بارها و ترانسفورهاتورهای هوشمند می‌باشد. تغییر سطح اتصال کوتاه، تریپ اشتباه، عملکرد ناصحیح بازبست اتوماتیک، کورشدگی سیستم حفاظت و بازبست غیرسنکرون چالش‌های حفاظت ریز شبکه می‌باشد. عوامل موثر بر حفاظت ریزشبکه‌ها نوع ریز شبکه، ساختار ریز شبکه، انواع منابع تولید پراکنده، نوع ارتباط مخابراتی، تأخیر زمانی لینک مخابراتی، نوع رله و نوع زمین کردن سیستم می‌باشد. بر همین اساس، روش‌های مختلفی نظیر تغییر در تنظیم ادوات حفاظتی، قطع تولیدات پراکنده در حین خطا، ایجاد تعادل بین انواع تکنولوژی‌های تولیدات پراکنده، حفاظت ریز شبکه به کمک ترانسفورماتورهای هوشمند، حفاظت تطبیقی و استفاده از محدود کننده‌ها خطا وجود دارد که ارائه خواهد شد.

 

- آقای پروفسور حیدر صامت - استاد دانشگاه شیراز «برخی موضوعات بروز در حفاظت سیستمهای قدرت» - ایمیل: samet@shirazu.ac.ir

چکیده: این روزها به سه دلیل حفاظت سیستمهای قدرت داغترین شاخه مهندسی قدرت به شمار می آید. اولا با توجه به مزایای زیاد بکارگیری تولیدات پراکنده، ضریب نفوذ آنها در شبکه در حال افزایش است. علیرغم این مزایا، واحدهای تولید پراکنده چالشهایی دارند که افزایش سطح اتصال کوتاه سیستم یکی از مهمترین آنهاست. با وجود تولیدات پراکنده، سیستم توزیع دیگر شعاعی نیست که این خود باعث پیچیده تر شدن سیستم حفاظت می شود. از طرفی حفاظت سیستمهای توزیع DC و سیستمهای هیبرید مسایل جدید دیگری پدید می آورند. هنوز راه حل واحدی که مورد قبول اکثریت باشد وجود ندارد. ثانیا نصب وسایل جدید همچون DG ها، محدود کننده های جریان و ادوات FACTS شکل موجهای ولتاژ و جریان در هنگام خطا را تغییر داده و باعث عملکرد اشتباه رله های حفاظتی می شوند. ثالثا پیشرفت چشمگیر در تکنولوژیهای پردازش سیگنال ما را قادر کرده است الگوریتمهای حفاظتی دقیقتر و جامعتری برای کاربردهای مختلف حفاظتی داشته باشیم. در حال حاضر ابزارهای مختلف پردازش همچون DSP و FPGA را می توان برای پیاده سازی الگوریتمهای حفاظتی پیچیده مانند الگوریتمهای بر پایه هوش مصنوعی بدون نگرانی از حجم محاسبات استفاده نمود. بر این اساس در این ارائه تعدادی از موضوعات بروز و داغ حفاظتی مورد بحث قرار خواهند گرفت.

 

نشست تخصصی علمی با موضوع بررسی چالش های اتوماسیون در صنعت برق با حضور مسئولین و خبرگان این حوزه (به همراه بحث و گفتگوی آزاد با حاضرین)

  1. آقای مهندس حائری
  2. آقای دکتر فرخزاد
  3. آقای مهندس حسینی
  4. آقای دکتر عسکریان
  5. آقای دکتر رجبی مشهدی